ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 11233105
*
nr 1123 3105
WATERCOLOUR
unidentified artist, signerad David, 92, Skeppsbron, subject: 8, 5x28,
Oidentifierad Konstnär, signerad David, 92, Skeppsbron, motivet: 8,5x28
Estimate:
800
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday August 21 2017
at 19:20:33
- Bid history
Time
Bidder
Bid
18/8 09:22:58
1
300 kr
19/8 22:03:33
2
450 kr
20/8 09:09:00
2
Vinnande bud
21/8 17:55:42
3
500 kr
21/8 17:55:42
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Aug 21
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv den 21 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Read more about Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gamla stan skeppsbron stockholm stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:56
-
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:01
-
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:06
-
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45
-
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:13
*
WATERCOLOUR
Läs om budbetjänten
Read more about Stockholm
nr 1123 3105
WATERCOLOUR
unidentified artist, signerad David, 92, Skeppsbron, subject: 8, 5x28,
Oidentifierad Konstnär, signerad David, 92, Skeppsbron, motivet: 8,5x28
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday August 21 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
18/8 09:22:58 | 1 | 300 kr |
19/8 22:03:33 | 2 | 450 kr |
20/8 09:09:00 | 2 | Vinnande bud |
21/8 17:55:42 | 3 | 500 kr |
21/8 17:55:42 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Aug 21
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv den 21 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...Read more about Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gamla stan skeppsbron stockholm stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:56 -
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:01 -
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:06 -
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45 -
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:13